آموزش زندگی

یادگیری

شخصیت های طاس داستان، که عالی هستند

  

1- مورفئوس از فیلم های ماتریکس

گفته می شود، مورفیوس تنها یکی از کاپیتان های هواناو در دنیای واقعی است. با این حال، در واقع، او کاملاً با همکارانش متفاوت است.نرم افزارهای ویرایش صدا 

 و این به این دلیل نیست که او به طرز وحشیانه ای در هنرهای رزمی درون ماتریکس مهارت دارد. چیزی که مورفیوس را متفاوت می کند این است که او ایمان دارد. برخلاف دیگر کاپیتان‌ها، او کشتی، خدمه و زندگی‌اش را وقف تحقق پیش‌گویی Oracle کرده است که می‌گوید او یکی را پیدا می‌کند، و او به جنگ با ماشین‌ها پایان می‌دهد. او با تمام وجودش این را باور دارد و حاضر است جان خود را در خدمت آن بگذارد. این به او اطمینان می دهد. این همان چیزی است که مورفیوس را به شخصیتی بزرگ و نمادین تبدیل می کند.

2- پادشاه مونگکوت سیام از فیلم The King And I

یکی از نمادین ترین شخصیت های فیلم، پادشاه مونگکوت سیام، نمونه ای عالی از یک شخصیت طاس است که فی نفسه شیطان نیست. و من به هیچ وجه نمی گویم که او مرد خوبی است: وقتی صحبت از فرهنگ های دیگر به میان می آید او به راحتی عصبانی می شود، به شدت رئیس جمهور است و بسیار کوته فکر است. با این حال، او فراتر از رستگاری نیست و واضح است که علیرغم تفاوت های زیاد آنا، قدردانی و احترام زیادی برای آنا قائل است. گفته می شود که یول برینر، بازیگر نقش شاه مونگکوت، سر خود را برای این نقش تراشید و از آن زمان تاکنون، راه را برای بسیاری از مردان طاس دیگر هموار کرده است.

3- ارنست استاورو بلوفلد از فیلم های جیمز باند

خوب، حالا ما داریم از شر واقعی صحبت می کنیم. بلوفلد یکی از نمادین‌ترین ابرشرورهای تاریخ سینما و الهام‌بخش دکتر ایول است که او نیز در این فهرست قرار دارد. موسس سازمان تروریستی جهانی SPECTRE، Blofeld معمار برنامه های SPECTRE برای تسلط بر جهان است. حتی با وجود جنایتکاران زیادی که در طول دهه ها با جیمز باند روبرو بودند، او توانست به عنوان دشمن اصلی جیمز برجسته شود.سخنان زیبا به انگلیسی 

 بلوفلد توسط بازیگران زیادی در فیلم ها بازی می شد، اما ویژگی های کلیدی او مانند طاسی و زخم های صورت در بیشتر آنها باقی ماند.

 

+ نوشته شده در دوشنبه 21 آذر 1401ساعت 16:01 توسط مریم |