آموزش زندگی

یادگیری

۳ فیلم برتر فانتزی

۱. هزارتو (1986)

اگر تمام چیزی که از فانتزی جادویی جیم هنسون، خالق «Muppet» به یاد دارید، دیوید بووی، پادشاه گابلین و کدبانوی وحشتناک او است، دوباره نگاه کنید. این فیلمی است پر از ایده‌ها - فلسفی، ادبی، ریاضی، حتی معنوی - و هزارتوی پرآذین و در حال فروپاشی یک منظره تخیلی کاملاً بی‌نظیر است.

لحظه جادویی: سکانس غم‌انگیز آشغال‌های روان‌گردان، لحنی تلخ اما به یاد ماندنی از عذاب را در میان تمام اتفاقات خزدار و عجیب و غریب به نمایش می‌گذارد.

۲. سلین و جولی قایق سواری (1974)

حرکت کنید، «Mulholland Drive»: متا فانتزی مسحورکننده ژاک ریوت با یک زن جوان پریشان شروع می شود که در پارکی در پاریس دست و پا می زند. او روسری خود را گم می کند و زمانی که یک تماشاگر کنجکاو آن را پس می گیرد، تعقیب و گریز آغاز می شود، روسری که در هویت های زن رد و بدل شده، سفر در زمان بین بعدی و خانه ای مرموز فرو می رود که در آن هیچ چیز سنگی نیست.

لحظه جادویی: کل فیلم یک طلسم است، اما چگونه می توانیم کدای عجیب و غریب صحنه قایق رانی را مشخص نکنیم؟ واقعیت با خیال ادغام می شود، نه به شکل ناخوشایندی.

۳. سفر ساختگی بیل و تد (1991)

کمدی

اد سولومون و کریس متسون، نویسندگان، برای ادامه‌ی پاستیک بی‌معنای سفر در زمان خود به نام «ماجراجویی عالی بیل و تد» به دیوانه‌ترین و بدترین رمان فانتزی همگی روی آوردند: کتاب مقدس. این بار، قهرمانان دوفوس ما از سن دیماس، کالیفرنیا کشته می‌شوند، به جهنم محکوم می‌شوند، از شیطان فرار می‌کنند، Twister با مرگ بازی می‌کنند، با خدا معامله می‌کنند و در نهایت با ترکیبی از گیتارهای جیغ و پارتی‌های شدید، دنیا را نجات می‌دهند. آمین

لحظه جادویی: بیل و تد سنت پیتر را متقاعد می‌کنند که دروازه‌های مرواریدی را با نقل اشعار Poison به او باز کند.

 

+ نوشته شده در شنبه 28 آبان 1401ساعت 11:27 توسط مریم |